Szennyvíz beruházás előkészítése Böhönyén

Böhönye Község Önkormányzata 7.607.500 Ft Európai Uniós támogatásban részesült a KEOP-7.1.0/11 pályázat keretében. A projekt célja, hogy elkészüljön a közel 350 millió forintot elérő szennyvíz beruházást támogató, KEOP-1.2.0/09-11 pályázathoz az engedélyes tervek, a megvalósíthatósági tanulmány és a költség-haszon elemzés, valamint a tájékoztatási kötelezettség.

A szennyvízhálózat bővítését és szennyvíztelep rekonstrukcióját, fejlesztését célzó projekt keretében az 1997. óta működő szennyvíztelep megújul, mert részben korszerűtlen, másrészt üzemeltetése nem elég hatékony. A jövő szempontjából fontos a település teljes belterületére kiteljesedő szennyvízhálózat, amely magasabb szintre emeli a község infrastruktúráját, jobb életminőséget biztosít lakóinak, s növeli a gazdasági vonzerejét.

A KEOP-7.1.0/11 pályázat teljesítésével az Önkormányzat benyújtotta a KEOP-1.2.0/09-11 pályázatát, melyben még nem született döntés.

Pályázatkereső

www.pafi.hu